صفحات

۱۳۹۰ خرداد ۲, دوشنبه

راهپیمایی اعتراضی گسترده در سوئد در 5مین سالگرد قیام خردادماه آذربایجان

اورمو ايشچيلري/اؤیرنجی: به منظور پاسداشت یاد و خاطره ی شهیدان آذربایجان و گرامیداشت 5مین سالگرد قیام خردادماه، جمع کثیری از آذربایجانیان ساکن سوئد، آلمان، نروژ و... همراه و دوشادوش یکدیگر تظاهرات و راهپیمایی گسترده ای را ترتیب دادند.
همانگونه که انتظار می رفت این مراسم با استقبال گسترده ی جمعیتها و گروههای آذربایجانی همراه گردید و تشکلاتی همچون گونئی آذربایجان میللی اویانیش حرکاتی(گاموح)، گونئی آذربایجان دئموکرات پارتیاسی(گادپ)، گونئی آذربایجان قورتولوش پارتیاسی(گاقپ)، آذربایجان اویرنجی حرکاتی(آذوح)، اوغوزلار قوروپو و دیگر آذربایجانیان حاضر در تظاهرات، 5مین سالگرد قیام خونین آذربایجان را گرامی داشتند.
در حالی که به دلیل گستردگی و کثرت جمعیت، راهپیمایی در میان تدابیر امنیتی و حضور پرتعداد ماموران پلیس برگزار گردید حاضرین ضمن طی مسیر طولانی راهپیمایی همراه با در دست داشتن عکسهای بازداشت شدگان اخیر آذربایجان شعارهایی بر علیه رژیم ایران سر دادند. در عین حال دهها بروشور حاوی مطالبی پیرامون وقایع و اتفاقات روی داده در آذربایجان جنوبی و در اعتراض به سیاستهای شوونیستی رژیم جمهوری اسلامی ایران نسبت به ملت ترک آذربایجان در طول مسیر تظاهرات پخش گردید. بخشی از تصاویر و فیلمهای مربوط این راهپیمایی و حواشی آن را در ادامه ی خبر مشاهده می فرمایید.
گفتنی است راهپیمایی اعتراضی روز شنبه 31 اردیبهشت(21 مای) در گوتنبرگ سوئد از ساعت 18 آغاز گشته و یک ساعت به طول انجامید.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر

از اينكه به اين مطلب نظر مي دهيد متشكريم
ياشاسين آزربايجان