صفحات

۱۳۹۰ خرداد ۳۰, دوشنبه

سوال از وزير خارجه ایران به دلیل حمایت ارمنستان از پ.ک.ک

اورمو ايشچيلري/
به گزارش خبرگزاری "ایرنا"، "علی اكبر صالحی"، وزير امور خارجه ايران، برای پاسخ به سوالات چند نفر از نمايندگان در كميسيون امنيت ملی و سياست خارجی پارلمان ایران حضور يافت. یکی از سوالها در مورد چرایی عدم اعتراض وزارت امور خارجه ایران به كشور همسايه ارمنستان كه از گروه تروريستي "پ.ک.ک" حمايت می كند، بود.
تعداد از نمایندگان پارلمان ایران طرح استيضاح "علی اكبر صالحی" را امضا کردند. وزیر خارجه ایران پیش از این "محمد شریف ملکزاده" را به عنوان معاون مالی و اداری وزارت امور خارجه ایران منصوب کرد. برخی بر این باورند که این دلیل اصلی تصمیم نمایندگان برای استیضاح " علی اكبر صالحی" است. ولی به گفته نمایندگان پارلمان ایران، مسائلی دیگر هم هست که وزیر خارجه ایران باید در مورد آن توضیح بدهد.
نمایندگان پارلمان ایران معتقدند که "محمد شریف ملکزاده" دارای اتهامات جدی فساد اقتصادی است.
"نادر قاضی پور" نماينده اروميه از وزیر امور خارجه ایران خواست تا دلايل عدم اعتراض وزارت امور خارجه به كشور همسايه ارمنستان كه از گروه تروريستی "پ.ک.ک" حمايت می كند، را توضيح دهد.
به گزارش خبرگزاری "ایرنا"، "علی اکبرصالحی" توضيحاتی را در اين خصوص ارائه كرد و مقرر شد که وزارت خارجه با جديت اين مساله را با جدیت پيگيری نمايد.
به گزارش خبرگزاری "مهر"، 15 نماینده پارلمان ایران طرح استيضاح "علی اكبر صالحی" را امضا کردند. ولی، بنا بر خبرگزاری "ایسنا"، 25 نماینده پارلمان این طرح را تصویب کردند.
طبق قانون اساسی ایران، برای استیضاح وزیران 10 امضا کافی است. قرار است که اگر نمایندگان پارلمان ایران از آرای خود امتناع نکنند، وزیر خارجه ایران در روز دوشنبه استیضاح خواهد شد.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر

از اينكه به اين مطلب نظر مي دهيد متشكريم
ياشاسين آزربايجان