صفحات

۱۳۹۰ تیر ۲۸, سه‌شنبه

ایران خواهان ادامه حالت جنگی میان آذربایجان و ارمنستان است

اورمو ايشچيلري : سایت ویكی لیكس، اسناد محرمانه دیگری را در باره ارمنستان افشا كرده است. این اسناد كه توسط سفارت ایالات متحده آمریكا در جمهوری آذربایجان تهیه شده، حاوی تحلیلی مفصل از روابط ارمنستان و ایران می باشند.

آنگونه كه سفیر سابق ایالات متحده آمریكا در آذربایجان،  (Anne Derse) در مقدمه این گزارش ها می نویسد، اعضای سفارت درگیر با مسائل ایران، در اكتبر ٢٠٠٧ به ایروان رسیده و با نمایندگان دوائر سیاسی، تجاری و شخصیت های برجسته فرهنگی ارمنی ملاقات كردند. در طول ملاقات ها، كارشناسان ارمنی اعتقاد خود، مبنی بر آن كه ایران خواهان ادامه وضعیت فعلی موجود در منطقه (مناقشه قاراباغ علیا) می باشد را بیان كردند.داوید شاه نظریان مشاور امنیتی سابق ارمنستان در ملاقات با دیپلمات آمریكائی، در باره روابط دو طرفه ارمنستان- ایران گفت: 
 "روابط بین ایران و ارمنستان، تنها محدود به علائق بازرگانی نیست. در ارتباط با مسائل سیاسی و عرصه امنیتی نیز در سطوح عالی همكاریهای متقابل وجود دارند".وی بویژه تاكید كرد كه ایران خواهان حل مسئله قاراباغ و پیشرفت در متدهای حل این مساله نیست. زیرا وضعیت موجود، دولت آذربایجان را از متمركز شدن بر مسائل آذربایجان ایران [آزربایجان جنوبی] باز می دارد و به مقامات رسمی ایران این امكان را می دهد كه توجه دولت آذربایجان به این امر را منحرف كنند.
 July 07, 2011

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر

از اينكه به اين مطلب نظر مي دهيد متشكريم
ياشاسين آزربايجان