صفحات

۱۳۸۹ اسفند ۴, چهارشنبه

برگزاری دادگاه فیروز یوسفی درجه دار اخراجی آذربایجانی در تهران

اورمو ايشچيلري :جلسه رسیدگی به اتهامات فیروز یوسفی فعال مدنی آذربایجانی و درجه دار اخراجی ارتش روز شنبه ۳۰ بهمن ۸۹ در شعبه ۱۰۰۳ جزایی مجتمع قضایی ولیعصر تهران برگزار شد. اتهام یوسفی دسترسی غیر مجاز به پرونده پرسنلی اش در ارتش و برداشتن حکم کمسیون رسیدگی به تخلفات کارکنان در خصوص اخراج وی عنوان شده است.این اتهام پس از پوشش خبری خبر محرومیت شغلی یوسفی و مصاحبه وی با رسانه های خارجی به وی نسبت داده شده است.
کمسیون رسیدگی به تخلفات کارکنان ارتش طی حکمی در ۱۲ اسفند ۸۸ یوسفی را به اتهام همکاری با افراد و گروههای تجزیه طلب، اقدام عليه امنيت ملي و ترویج قومیت گرایی در شهرهای تهران و مراغه از اشتغال در این نهاد نظامی اخراج نموده بود.
ماموران حفاظت اطلاعات ارتش ۳۱ خرداد ۸۹ پس از مصاحبه یوسفی او را در تهران بازداشت کردند که وی پس از ۲۴ روز بازجویی در بازداشتگاه امنیتی حفاظت اطلاعات ارتش به قید وثیقه آزاد شد.
جلسه رسیدگی به اتهامات یوسفی به صورت غیر علنی و بدون حضور وکیل برگزار شده و وی در تمام مدت بازداشت از ملاقات با خانواده و وکیل محروم بوده است.
فیروز یوسفی پیش از این نیز در جریان مراسم گرامیداشت ستارخان در تهران و پخش پیام تبریک سال نو به زبان ترکی در مراغه بازداشت و به قید وثیقه آزاد شده بود.
در سالهای اخیر فشار بر افسران و درجه داران آذربایجانی که مدافع خواسته های زبانی و ملی آذربایجانیها هستند افزایش یافته و عده زیادی از افسران و درجه داران آذربایجانی ارتش ایران صرف عقاید خود از سوی حفاظت اطلاعات ارتش تحت فشار قرار گرفته و تبعید یا اخراج شده اند.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر

از اينكه به اين مطلب نظر مي دهيد متشكريم
ياشاسين آزربايجان