صفحات

۱۳۹۰ خرداد ۱, یکشنبه

چند تن از مديران دولتی در بین بازداشت‌شدگان شبكه جاسوسی

اورمو ايشچيلري/ ند تن از مديران دولتي و نهادهاي خدماتي در فهرست بازداشت‌شدگان اخير قرار دارند.

يك منبع آگاه در گفت‌وگو با خبرگزاري فارس از بازداشت يك مدير دولتي در يك وزارتخانه و چند مدير نهادهاي خدماتي در جريان فروپاشي شبكه خرابكاري وابسته به سيا خبر داد. 

به گفته اين منبع آگاه، يكي از بازداشت‌شدگان در يكي از وزارت‌خانه‌‌هاي كشور 25 سال سابقه فعاليت دارد كه جذب اين شبكه شده بود؛ وي مهم‌ترين انگيزه تلاش براي جمع‌آوري اطلاعات و انتقال آن را به شبكه جاسوسي خارج از كشور، دريافت اقامت از آمريكا يا يك كشور اروپايي و سپري كردن ايام بازنشستگي خود در خارج كشور عنوان كرده است. 

اين مدير دولتي همچنين ديگر‌ انگيزه‌ اقدام خيانت‌كارانه خود را تلاش براي ممانعت از اعزام فرزندش به‌ خدمت سربازي عنوان كرده است. 

همچنين به گفته اين منبع آگاه، يكي از مديران يك نهاد خدمات‌رساني نيز بسته بسيار مهمي از ريز فعاليت‌هاي اين نهاد خدماتي و شيوه‌هاي خرابكاري در اين نهاد را آماده ارسال كرده بود كه دقايقي قبل از ارسال اين بسته مهم به سرپل هاي اطلاعاتي، بازداشت شده است. 

اين متهم نيز مهم‌ترين انگيزه اش براي همكاري با شبكه جاسوسي وابسته به سيا را دريافت ويزا عنوان كرده است. 

اين منبع آگاه در بخش ديگري از گفت‌وگوي خود با فارس از بازداشت يكي ديگر از مديران يك نهاد خدماتي خبر داد و گفت كه وي اطلاعات جامعي را درباره چگونگي انفجار و خرابكاري آماده ارسال كرده بود اما پيش از هرگونه اقدامي بازداشت شد. 

اين متهم همچنين اطلاعات جامعي را درباره ميزان نفوذ دستگاه‌هاي ايكس ري و چگونگي دريافت اين تجهيزات از سوي ايران تهيه كرده بود. 

بر پايه اين گزارش يكي ديگر از مديران بازداشت شده، در حوزه مالي و پولي فعاليت داشته كه اطلاعات جامعي را درباره چگونگي دور زدن تحريم‌هاي ايران و نيز شيوه مبادلات اخير كشورمان آماده ارسال كرده بود. 

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر

از اينكه به اين مطلب نظر مي دهيد متشكريم
ياشاسين آزربايجان