صفحات

۱۳۸۹ بهمن ۱۹, سه‌شنبه

بازداشت علی حسین نژاد فعال مدنی آذربایجانی در شهرستان ماکو

، اورمو ايشچيلري به نقل از سانابر اساس اخبار رسیده از شهرستان ماکو آقای علی حسین نزاد روز پنجشنبه ساعت یازده صبح  14 بهمن 1389توسط ماموران اطلاعات از محل کار خود واقع در ماکودستگیر و روانه زندان ماکو شد گفتنی است به قصد افزایش فشارهای روحی روانی به علی ساوالان ایشان هم اکنون در بند یک معتادان زندان ماکو در شرایط بسیار نا مطلوب بهداشتی در حالیکه ظرفیت این بند 72 نفر است به همراه 127 معتاد زندانی شده است.
ضمنا ماموران اداره اطلاعات ماکو روز شنبه ۴ مهر ۸۸ با مراجعه به مغازه این فعال آذربایجانی،وی را بازداشت کرده و به اطلاعات ارومیه منتقل و ماهها زیر شکنجه های جسمی و روحی روانی قرار داده  بودندو ماموران امنیتی پس از بازداشت حسین نژاد با مراجعه به منزل وی اقدام به تفتیش خانه نموده و سی دی ها، کامپیوتر و سایر لوازم شخصی او را با خود برده بودند.
علی حسین نژاد در خرداد سال۸۶ بازداشت و به اتهام تبلیغ علیه نظام از طریق دعوت مردم به شرکت در تجمع سالگرد تظاهرات اعتراض آمیز آذربایجانیها برعلیه کاریکاتور موهن روزنامه ایران محاکمه و به هشت ماه حبس تعزیری محکوم و روانه زندان شد. علاوه بر این حسین نژاد پیش از این نیز در جریان اعتراضات خرداد ۸۵ بازداشت و پس از ۲۷ روز بازداشت موقت از سوی شعبه اول دادگاه انقلاب خوی به اتهام تبلیغ علیه نظام از طریق فعالیت های پان ترکیستی به نفع گروههای معاند نظام(حرکت  بیداری ملی آذربایجان جنوبی) به ۵۰۰ هزار تومان جریمه بدل از ۱۰ ماه حبس محکوم گردیده بود.
قاضی نوروزی رئیس شعبه یک دادگاه انقلاب خوی در اقدامی غیر قانونی در شهریور ۸۸ و پس از گذشت ۱۸ ماه از تاریخ صدور و ابلاغ حکم با تغییر متن حکم صادره برای این فعال آذربایجانی وی را به ده ماه حبس تعزیری محکوم کرده یود و حکم جدید در زندان به حسین نژادابلاغ شده بود

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر

از اينكه به اين مطلب نظر مي دهيد متشكريم
ياشاسين آزربايجان