صفحات

۱۳۹۰ مرداد ۲۹, شنبه

بیانیه ی دانشجویان دانشگاه آزاد مرند در باره نجات دریاچه اورمیه

اورمو ايشچيلري :در چند روز اخیر طرح دو فوریتی نجات دریاچه ی ارومیه به تصویب مجلس شورای اسلامی ایران نرسید. این درحالی است که در صورت خشک شدن این دریاچه علاوه بر مشکلات اقتصادی جان و سلامتی 15 میلیون نفر ناشی از سونامی نمک به خطر خواهد افتاد.
با توجه به گفتار بالا ملت بزرگ آذربایجان جنوبی باز در معرض امتحانی سخت قرار میگیرد. البته این ملت بزرگ از امتحانات سختی سربلند بیرون آمده است. مسئله ی دریاچه ی ارومیه از یک طرف در ارتباط مستقیم با جان و سلامتی مردم منطقه و از طرف دیگر بخشی از حقوق پایمال شده ی این ملت میباشد. پس به نظر میرسد ملت آذربایجان جنوبی با تکیه به تاریخ درخشان و اجداد قهرمان خود بار دیگر صفحه ی قابل افتخار برای آیندگان در تاریخ این مرز بوم خواهد آفرید.
با توجه به موارد بالا ما فعالان دانشگاه آزاد مرند با حضور در داربی تیمهای فوتبال تراختور-شهرداری و سردادن شعارهای در حمایت از مسئله ی دریاچه ی ارومیه و هزاران حقوق پایمال شده ی آذربایجان جنوبی اعتراض خود را به اقدام حاکمان بخصوص مجلس برای عدم تصویب طرح نجات دریاچه ی ارومیه اعلام خواهیم داشت.
فعاللان دانشجویی حرکت ملی آذربایجان جنوبی دانشگاه آزاد مرند

۱ نظر:

  1. برای اعتراض به بی اهمیتی دولت به مقوله نجات دریاچه اورمیه در بازی شهرداری و تراختور آزربایجان همه با هم شعار ملی خلیج عربی سر خواهیم داد.

    پاسخحذف

از اينكه به اين مطلب نظر مي دهيد متشكريم
ياشاسين آزربايجان