صفحات

۱۳۹۰ خرداد ۴, چهارشنبه

برگزاری مراسم بزرگداشت شهدای قیام خرداد شهر سولدوز با حضور پر رنگ فعالین حرکت ملی در سولدوز

اورمو ايشچيلري / آرازنیوز:عصرامروز چهارم خرداد ماه و در سالروز قیام خونین ملت آذربایجان علیه سیستم نژادگرا و شوونیستی حاکم بر کشورایران در خرداد سال 85، طبق روال و سنت سالهای گذشته مراسم بزرگداشت شهدای سولدوز در این شهر و با حضور  تعداد کثیری از فعالین حرکت ملی-مدنی آذربایجان از سراسر شهرهای آذربایجان جنوبی برگزار گردید.

در این مراسم که با حضور فعالین سرشناسی همچون آقای عباس لسانی از اردبیل و دیگرفعالین سرشناس ازشهرهای مختلف آذربایجان برگزار گردید،حاضرین با حضور دسته جمعی و هماهنگ بر مزار این شهیدان با نثار فاتحه و قرائت شعر به مناسبت سالروز قیام خونین خرداد یاد و خاطره این شهدای راه آزادی و وطن را گرامی داشتند.
از آغازین روزهای صبح امروز4 خرداد و از روز گذشته ماموران نیروهای انتظامی و اطلاعاتی با مسدود کردن راههای مواصلاتی به شهر سولدوز از جمله در سه راهی های منتهی به محمدیار،دارلک، سه راهی حسنلی و سه راهی قوشاچای و ایجاد گشت های ایست و بازرسی مانع از رسیدن خیل کثیر دیگری از فعالین و مردم آذربایجان به این شهر برای شرکت در مراسم شده اند.فشارهای وارده بر خانواده ها و تهدید های مکرر آنان توسط نیروهای امنیتی وابسته به وزارت اطلاعات بوسیله تلفن و مراجعت حضوری برای منصرف کردن خانواده های شهیدان سولدوز برای جلوگیری از برگزاری مراسم در چند روز گذشته به شدت ادامه داشته است.
طبق اظهار شاهدان عینی که در مراسم حضور داشته اند حضور نیروهای لباس شخصی و تعداد زیادی از نیروهای مسلح نیروی انتظامی جو سنگین نظامی و امنیتی بر این مراسم حاکم کرده بود.
بنا بر آخرین اخبار دریافتی نیز تعدادی از هموطنانمان به علت مقاومت و اصرار برای حضور در این مراسم بازداشت شده اند که اسامی انان به همراه شهرهایشان ذیلا ذکر میگردد.
لازم به ذکر است اسامی حاضر همگی از استان اردبیل بوده و تا به این لحظه از محل نگهداری آنان خبری در دست نیست.
آیدین ذاکر (خییاو)
حسن کریم زاده(خییاو)
سیامک میرزایی(مغان)
نادر عزیزی(مغان)
ولی آلیش زاده
مهدی اژدری(اردبیل)
صابر...(اردبیل)

اسامی شش نفر دیگر از فعالینی که از استان اردبیل عازم این شهر بوده اند و هم اینک در بازداشت به سر می برند هنوز اعلام نشده است.این شش نفر با دو دستگاه سواری از اردبیل به طرف سولدوز حرکت کرده بودند.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر

از اينكه به اين مطلب نظر مي دهيد متشكريم
ياشاسين آزربايجان