صفحات

۱۳۹۰ خرداد ۶, جمعه

بسیاری از کارخانه‌ها در معرض تعطیلی قرار دارند

اورمو ايشچيلري / عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان این که اجرای نادرست هدفمندی یارانه‌ها در بخش حمایت از صنایع، موجب تعطیلی بسیاری از کارخانه‌ها شده است، گفت: بیکاری بسیاری از کارگران در جریان تعطیلی متوالی کارخانه‌ها، نگرانی مردم و کارشناسان را بیشتر کرده است. 


به گزارش ايلنا به نقل از خانه ملت،"سیدعلی‌محمد موسوی مبارکه" افزود: افزایش قیمت حامل‌های انرژی و بالا رفتن هزینه‌های تولید صنعتی در کشور، هم‌زمان با کم‌توجهی دولت به این بخش، آسیب‌های سنگینی را بر بدنه صنعت کشور وارد کرده است. 
نماینده مبارکه در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: بسیاری از کارخانه‌های تولیدی در کشور یا تعطیل شده‌اند و یا در معرض تعطیلی قرار دارند. 

اخراج یا کار ۲ برابری؛ سرنوشت تلخ سال‌ها کارگری 

وی با بیان این که افزایش هزینه‌ها، کارخانه‌داران را به فکر کار بیشتر کارگران و پرداخت حقوق کم‌تر به آنان انداخته است، ادامه داد: تعدیل نیروهای انسانی در کارخانه‌ها موجب شده است کارگران یا مجبور به کار دو برابری باشند یا بیکار. 
موسوی تأکید کرد: عادلانه نیست که کارگران زحمت‌کش به علت عدم حمایت دولت از بخش صنعت، از کارشان برکنار شوند. 
این نماینده افزود: کارخانه‌ها سه نوبت کاری دارند و با اخراج کارگران یکی از این سه نوبت کاری، بازماندگان مجبورند با افزودن چهار ساعت به ساعت‌های کاری پیشین، نقصان کاری کارخانه را جبران کنند. 

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر

از اينكه به اين مطلب نظر مي دهيد متشكريم
ياشاسين آزربايجان