صفحات

۱۳۹۰ خرداد ۹, دوشنبه

ادامه کمپین کارت پستال برای آزادی سعید متین پور در آلمان - تصویری

اورمو ايشچيلري : ساوالان سسی: روز شنبه 28 می 2011 همزمان با مراسم گرامیداشت 50 مین سالگی سازمان عفو بین الملل در شهر هایدلبئرگ آلمان، کمپین کارت پستال آزادی سعید متین پور از طرف عفو بین الملل و با همکاری انجمن دفاع از زندانیان سیاسی آذربایجانی در ایران(آداپ) برگزار شد.

شرکت کنندگان این کمپین با امضاء کارت پستال های تهیه شده در رابطه با سعید متین پور و ارسال آن به آدرس رهبر جمهوری اسلامی ایران خواستار آزادی فوری و بی قید و شرط این نویسنده و فعال حقوق بشر آذربایجانی شدند.

لاذم به ذکر است که این مراسم با پوشش خبری مطبوعات و رسانه های محلی آلمان همراه بوده و در آن خانم ها لوخبیندئر و لوتهئر بیندارین از نمایندگان مجلس آلمان نیز شرکت کرده بودند.

سعید متین پور فعال حقوق بشر و روزنامه نگار آذربایجانی است که به هشت سال حبس تعزیری محکوم شده است و علیرغم وضعیت وخیم جسمی دو سال است بدون هیچگونه مرخصی در زندان اوین به سر می برد.

سازمانهای بین المللی حقوق بشر از جمله سازمان عفو بین الملل،گزارشگران بدون مرز، انجمن جهانی قلم و فرانت لاین اعلام کرده اند که سعید متین پور زندانی عقیده و وجدان است و خواهان آزادی بی قید و شرط وی شده اند.


هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر

از اينكه به اين مطلب نظر مي دهيد متشكريم
ياشاسين آزربايجان